wtorek, 17 marca 2020

Powiedz Stop Panice !

Obserwując ostatnimi czasy ludzi, dochodzę do smutnych, wręcz zatrważąjacych choć też oczywistych wniosków.
Mianowicie: ludzie w chwili zagrożenia stają się bydłem, tam gdzie działa instynkt - wyłącza się mózg i serce, a rosną emocje. Emocje niestety, które są sinusoidą, emocje giętkie niczym trampolina, w dwie strony rozdmuchiwane - dlatego raz słyszymy panikę, robione zapasy, zagładę, teorię spiskowe na poziomie płaskiej ziemi, a innym razem; spokój i wywalone na wszystko, a tym samym totalny brak odpowiedzialności.
I tak pokuszę sie o refleksję - iż, Ci którzy wprowadzają ową panikę, czy te osoby w chwili zagrożenia, nie sprzedały by nas na kostkę masła?
Cóż, gdy tonął Titanic, orkiestra grała do ostatnich chwil na pokładzie spacerowym aby opanować panikę, dzięki czemu dopiero pod koniec ludzie zaczęli się tratowac, biegnąc w kierunku rufy ale ja to się zastanawiam, co nam ludziom się włącza teraz...
Czyż jesteśmy bydłem?
Stadem antylop które tratuja swojego króla, niczym w Królu Lwie jest pokazane?
Dużo się mówi ostatnio o tzw; konfidentach (słownik wyrazów trudnych), zaś Marcin Różalski mówił mi w wywiadzie o tym, iż Konfidentami są Ci, którzy aby chronić swoją dupę - wsypują nas, albowiem boją się odpowiedzialności za swoje czyny.
Lecz zastanówcie się w tym wszystkim, czy Ci którzy teraz najbardziej panikują, w związku z tym wypisują też do mnie (jako "powiedzmy" działacza pewnej partii) różne teorie spiskowe jaki to rząd jest zły i jak nas oszukują, jak oni to wszyscy kłamią itp (oczywiście nie mając do tego merytorycznych podstaw) Ci fachowcy internetowi od wszystkiego którzy ulegają zbiorowej panice, histerii i presji, czy to nie są właśnie dokładnie Ci, którzy w obliczu kłopotu egoistyczne by nas sprzedali, by chronić tylko swoją dupę? Walczyliby ale tylko o siebie, albowiem paniczny strach przyslonił im rozum, oczy, serce i myślenie? Ludzie zacznijcie używać swoich mózgów wreszcie, wyciągać wnioski, bo potem znów bedzie histeria, iż jesteście spanikowanymi idiotami bez własnych rozumów. Pamiętajcie, że dla każdego Koronawirus to jest też test, egzamin człowieczeństwa - kto jest rozsądny, a kto tchórzem tylko jest..

Pozdrawiam wszystkich chrześcijan i patriotów
Pan Gie

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza