czwartek, 12 maja 2016

Nominacja do Liebster Award 2016.

Witam serdecznie! ;)

Dzisiejszy post, pozwoli Wam lepiej mnie poznać, albowiem dostałem nominację, już drugą zresztą do nagrody „Liebster Blog Award”. Tym razem nominowała mnie Klaudia Dudek, młoda autorka bloga „Mój książkowy świat” link do bloga: http://ksiazki-zycie.blogspot.com/ . Zapraszam do zajrzenia na te stronkę! ;) 

Kasi dziękuje za nominację, która uświęca mnie w przekonaniu, że to co tworzę na tej stronie jest słuszne czyli, że jest czytane i doceniane przez czytelników i to w każdej kategorii wiekowej.     
Przypomnę, że owa nominacja, to wyróżnienie, rodzaj uznania dla danego blogera za jego stronkę, nadawane przez innego blogera. Polega na zadaniu od 7 do 11 pytań wyróżnionym blogerom, którzy po odpowiedzeniu na zadane pytania nominują kolejnych (od 7 do 11) blogerów.    
Zostałem poproszony o odpowiedzi na następujące pytania:

1. Czym inspirowałaś/eś się zakładając bloga?

Na początku myślałem o wydaniu książki z moimi przemyśleniami, choć przyznaję, że nie miałem koncepcji jak się do tego zabrać. Ale generalnie, to z blogiem wyszło tak samo z siebie - zaczęło się od pisania artykułów na mój prywatny profil na Facebooku oraz do paru pisemek, z biegiem czasu dość regularnie zacząłem pisać, a do założenia bloga namówił mnie mój dobry kumpel – Kuba, którego przy okazji serdecznie pozdrawiam ;)

2. Jaki jest twój ulubiony typ literatury?

Ciężko powiedzieć jaki jest ulubiony. Lubię poezję, sam czasami coś napiszę nawet, jakiś wiersz, ale także lubię także komedię, jak i dramaty. Naprawdę ciężko mi jednak powiedzieć, jaki jest ulubiony typ literatury, nigdy się na tym głębiej nie zastanawiałem.

3. Czy masz ulubiony gatunek muzyki? Jeśli tak to jaki i za co go lubisz?

Obecnie słucham wielu gatunków muzycznych. Na co dzień najbardziej podchodzi mi Hip Hop, ale lubię także Dance, Rocka, Rac, muzykę klasyczną, muzyką religijną natomiast lubię się modlić, oddawać cześć Bogu, a do zabawy bardzo lubię nawet Disco Polo. Co najbardziej cenię w Hip-Hopie? Chyba to, że jest muzyką bardzo szczerą, rymującą o codziennym życiu, kłopotach związanych z życiem codziennym. „Życiowość” Hip Hop-u, to jest na pewno to, co najbardziej cenię w tym gatunku muzycznym. Natomiast w muzyce Dance np. cenię rozluźnienie tzn: zawsze poprawia mi humor i daje powera do życia, przypomina o radosnych chwilach mojego życia ;)

4. Masz jakiś talent? Jeśli tak to jaki?

Ciężko mi mówić o swoich talentach, nie chce być uznany za narcystę. Wiele znajomych powiedziało by, że mam talent… do spóźniania się hehe. Uważam jednakże, że jestem dobry w pracy z ludźmi, tzn: lubię pomagać ludziom, dzielić się tym czym powinienem, czyli doświadczeniem życiowym, aby wyciągnąć z tego pozytywne wnioski, bądź ku przestrodze również negatywne. Wydaje mi się, że nauki psychologiczne także są moją silną stroną. Można by ogólnie rzecz – humanizm i kwestie związane z człowiekiem są moimi silnymi stronami. Nie uważam jednak, aby był to jakiś wyjątkowy jawny talent w mojej osobowości. Mogę więc uznać, że nie posiadam talentów, albo inaczej - nie odkryłem ich jeszcze w sobie.

5. Jaką książkę ostatnio czytałeś/aś i polecasz? Opowiedz coś o niej.


Czytałem wiele książek ostatnio. Jedną z nich jest np. „Niezwyciężony” znanego mówcy motywacyjnego, ewangelizatora bez rąk i bez nóg – Nicka Vujcica. Polecam ją szczególnie tym, którzy nie widzą sensu w swoim życiu, odczuwają, że świat się na nich „uwziął”, oraz polecam ją dla wszelkiej maści ateistów. Następna pozycja to „Pamiętnik Dawida Rubinowicza” – małoletniego żyda z pod kieleckiej miejscowości Krajno. Podoba mi się w tej książce jej autentyczność, albowiem jest to autentyczny zachowany pamiętnik, oddaje uczucia przeraźliwego lęku, trudu z jakim musieli się zmierzyć Żydzi w czasie 2 wojny światowej.                                                                                                                                   Lubię także czytać książki biograficzne, stąd polecam "Jarosław – tajemnice Kaczyńskiego". Mimo iż, autor tej pozycji nie wywodzi się z normlanego środowiska bo jest redaktorem newsweeka, to postać najsłynniejszego prezesa w Polsce - Jarosława Kaczyńskiego opisał szczegółowo - subtelnie, wydawać by się mogło ze w miarę obiektywnie, oraz z pewną dozą zachwytu i fascynacji. Wydaje się, że ze szczerością pozbawioną złośliwości. Polecam także biografię znanego Fightera –Przemka Salety „Saleta Łowca Adrenaliny”, czyli ścieżki kariery Przemka, począwszy od Kickboxingu do Boksu. Z tej samej dziedziny, polecam także książkę głównego antagonisty Przemka - Marcina Najmana czyli wspomnienia „El Testosterona” o swoim trenerze, oraz przyjacielu Jerzym Kuleju -„Jerzy Kulej mój mistrz”. Czekam na premierę książki innego polskiego Fightera, mojego kumpla Kamila Bazelaka „Życie Jezusa Chrystusa”.  Lubię także czytać książki o demonologii, ostatnio pozyskałem kolejną książkę A. Posackiego „egzorcyzmy, opętanie, demony”  i muszę przyznać, iż jest napisana inaczej niż pozostałe mi znane książki autora. W ciekawy sposób opisane zagadnienia z dziedziny demonologii, a posiadając dwie inne książki tego autora, wiem, że nie zawsze piszę on w tak lekki sposób jak w tej pozycji właśnie. Tego samego autora mogę również polecić książkę „ Inwazja neopogaństwa”. Dla czytelników którzy lubią książki ideologiczne, z kręgu polskiej myśli narodowej polecam ”Polska i Polacy w myśl narodowej demokracji na przełomie XIX i XX wieku – Ludwik Popławki, Zygmunt Balicki, Roman Dmowski”. O książkach i niektórych moich ulubionych pozycjach książkowych pisałem już osobny artykuł  (https://myslimlodegopolaka-pangie.blogspot.com/2015/08/kto-czyta-ksiazki-zyje-podwojnie.html ) Zapraszam ;)

6. Jaki film polecasz? Opowiedz coś o nim.


Trylogię Rockiego Balboy, która opowiada o życiowej drodze pozbawionego perspektyw filadelfijskiego boksera –Rockiego, który dostał od Boga życiową szansę na stoczenie walki o mistrzostwo świata. Naprawdę piękna, bardzo życiowa historia która ukazuje prawdziwość przysłowia „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”. Dla miłośników Polskiego kina natomiast, polecam „Wesele” w reżyserii Wojciecha Smardzowskiego. Polska mentalność z tej negatywnej strony, ujęta 140 minutach komedio-dramatu. Film ten niczym dramat antyczny, cała akcja rozgrywa się na wiejskim weselu, które zamienia się w finansową katastrofę głównego bohatera, Ojca panny młodej. Pozycja ta niech będzie przestrogą dla chciwych ludzi chcących się głownie „nachapać” w życiu, oraz wszelkiej maści „narcyzów” i megalomanów. Polecam także dla ateistów film „Rytuał” którego jednak nie będę recenzował. Obejrzycie, zobaczycie sami. Powiem tylko, ze to film oparty na autentycznych faktach.

 7. Chciałbyś/chciałabyś całe życie mieszkać w Polsce czy wyjechać chociaż na krótki czas? Jeśli chcesz wyjechać to do jakiego kraju i dlaczego właśnie tam.


Tak, chciałbym wyjechać na pewien czas za granicę, jednak nie na stałe( moją ojczyzną jest tylko tylko Polska!) i myślę, że moje marzenie się prędzej czy później spełni, albowiem będę to tego dążył. Moim miastem marzeń, jest Wiedeń w którym przebywając czułem się jak bym żył jakieś 200 lat temu. W tym pięknym ogromnym mieście roi się od zabytków i pięknej architektury. Poziom życia jest najwyższy na świecie, bezrobocia prawie nie ma, przykładem poziomu życia w Wiedniu jest np. metro które dowiezie Cię w każde miejsce w mieście, kursujące w zasadzie co … dwie minuty. Mieszka tam także wielu Polaków, mentalność ludzi jest także inna niż w Polsce, bardziej otwarta i tolerancyjna,( w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście, choć w negatywnych niestety również…) nie ma takiego „wyścigu szczurów” jaki w Polsce można zaobserwować, no inny ogólnie świat, a przecież nie tak daleko od Polski ;) Po za tym lubię poznawać nowe kultury, choć oczywiście jestem dumny z bycia Polakiem i te kulturę naszą Polską będę kultywował, promował zawsze ;)

I czas moje pytania:

1) Jaką cechę najbardziej cenisz u ludzi ?
2) Kto jest dla Ciebie obecnie wzorem do naśladowania?
3) Wymień 3 najważniejsze dla Ciebie wartości w życiu i wytłumacz dlaczego właśnie te wybrałeś.
4) Jaka jest twoja największa pasja? Opisz ją i krótko zachęć.
5) Jakich ludzi nie tolerujesz ?
6) Wymień twoim zdaniem twoją największą wadę.
7) Jak odkryłeś/- łaś pasję pisania?
8) Czy wierzysz w Boga? Kim Bóg jest dla Ciebie?
9) Co jest dla Ciebie wykładnikiem zwycięskiego życia?
10) Co jest twoim zdaniem jedną z największych „zgub” świata?
11) Poleć dobrą książkę/bądź kilka książek.

12) Dodatkowe pytanie ode mnie dla zainteresowanych: Oceń, zrecenzuj moją stronę, powiedz o artykule na moim blogu który przypadł Ci szczególnie do gustu :-)

Nominację ode mnie otrzymują:

http://www.alicjadobry.pl/

Nominowanym gratuluje, wszystkich zachęcam do śledzenia i komentowania mojej stronki! ;)
Pozdro! ;) 
Pan Gie.


________________________________________________
myslimlodegopolaka.pl
Facebook - Myśli Młodego Polaka - Pan Gie Blog.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza