wtorek, 1 grudnia 2015

Spotkałem Jezusa... Kamil Bazelak

Dnia 29 listopada w niedzielę, dzięki zaproszeniu Stowarzyszenia "Dobry Przekaz” którego mam zaszczyt być głównym przedstawicielem, oraz wspólnoty „Zarażę Cię Bogiem” w stolicy województwa Świętokrzyskiego - Kielcach gościł były strongman i kulturysta, a obecnie znany fighter MMA - Kamil Bazelak. Popularny „Vanderlei” ( takim pseudonimem sportowym Kamil się posługuje ) opowiadał bardzo licznie zgromadzonym ludziom w Kościele św. Wojciecha o swoim niezwykłym nawróceniu, wyznawał zgromadzonym drogę jaką podąża, wskazywał konstruktywne wartości którymi się kieruje na co dzień, mówił o altruizmie, o swoim osobistym spotkaniu z Jezusem… Czy to podczas biegania po górach podczas uciążliwego "upału" kiedy Kamil zaczął tracić przytomność z odwodnienia, czy także podczas codziennego porannego biegu podczas którego Kamil sie modli, czy nawet w czasie trawającego pojedynku w klatce MMA, kiedy "Polski Vanderlei" przez dłuższy czas trwania walki był w " poważnych tarapatach" jak w przypadku starcia z Karlem Etheringtonem -„kiedy obrywałem modliłem się do Jezusa - dlatego wygrałem”... Pytań do Kamila od zgromadzonych ludzi było naprawdę wiele - wszystkich zachęcam do obejrzenia filmu, bądź nagrania audio (bardzo dobra jakość dzwięku) ze spotkania z Kamilem Bazelakiem w Kościele św. Wojciecha w Kielcach. Naprawdę warto ! :-)

                                                                    
                                                          ( audio - lepsza jakość dzwięku)
                                     

Warto też dodać, że przed spotkaniem oficjalnym, nasz gość wraz z organizatorami zwiedził tzw. „Zamek Kielecki” czyli dawny Pałac Biskupów Krakowskich, miał też okazję zajrzeć do Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Natomiast po oficjalnym spotkaniu w Kościele, Kamil wraz z organizatorami i członkami wspólnoty udał się na kolację, na której oczywiście ciekawych tematów do rozmów nie brakowało. ;)


Ja osobiście jako jeden z organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim osobom bez których spotkanie nie mogło by się odbyć m.in - Ks. Marcinowi Boryniowi ze wspólnoty "Zaraże Cię Bogiem" za współorganizację, a przedewszystkim dziękuje naszemu gościowi- Kamilowi Bazelakowi - za skorzystanie z naszego zaproszenia- przyjazd do naszego miasta i wygłoszenie poruszającego świadectwa wraz z odpowiedziami na zadane pytania, oraz za bardzo mile wspólnie spędzone chwile, które na baaardzo długo pozostaną w pamięci :) Mam nadzieję, że to nie ostatnia wizyta Kamila Bazelaka w Kielcach, już teraz serdecznie zapraszam ponownie do naszego miasta, albowiem przez nami dalsze zwiedzanie i nie jedna bardzo ciekawa i merytoryczna rozmowa!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza