wtorek, 1 września 2015

Wojny polityczne, a propaganda medialna.

Kilka dni temu miałem okazję uczestniczyć w ciekawej i merytorycznej rozmowie dotyczącej powiedzmy, że „marketingu politycznego”. Rozmowa zaczęła się od komentarzy koleżanki, dotyczącej wizyty w woj. Świętokrzyskim kandydatki na premiera pani Beaty Szydło.
Dlaczego nie padły konkrety z ust pani Szydło? 
Dlaczego rzekomo nie było dużo merytorycznego przekazu?
Czemu pani Szydło nie mówi skąd weźmie pieniądze na swoje zobowiązania jak i prezydent Duda na spełnienie tego co mówił podczas kampanii wyborczej? 
Referendum, które prezydent Duda próbuje zarządzić to rzekomo gra polityczna? 


Pierwszą kwestią jest fakt, że konkrety podczas wizyty w Kielcach z ust pani Szydło padły i to niejednokrotnie. Kandydatka na premiera mówiła np. o wprowadzeniu podatku bankowego, o opodatkowaniu sklepów wielkopowierzchniowych podatkiem obrotowym, skąd właśnie znajdą się pieniądze na planowane przez panią Szydło ”inwestycje”- tzn.- 500 zł na każde dziecko, powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, kwota wolna od podatku 8 tys. złotych. Niezależnie od poglądów politycznych każdego z was -zarzut "populizmu" kierowany w stronę Beaty Szydło czy generalnie całego sztabu PiS jest bezzasadny, nieprawdziwy i służy jedynie propagandzie bezzasadnego ataku na Prawo i Sprawiedliwość, na który niestety niektórzy ludzie się nabierają jak młode pelikany, ponieważ Beata Szydło jak cały sztab PiS jasno tłumaczyła skąd weźmie pieniądze na planowane inwestycję i poniżej załączam na to dowód (poniżej jest zdjęcie ulotki pani Beaty Szydło)


Kolejnym sprawą jest fakt, że połowa ludzi niestety nie chce słyszeć merytorycznej dyskusji tzn. nie przemawia taka dyskusja do nich. Dziś musi się coś dziać, musi być ciekawie, śmiesznie, przyjemnie i prosto dla ucha i umysłu. Jaki jest fenomen Pawła Kukiza pisałem już na mojej stronie (felieton- Paweł Kukiz od A do Z), przypomnę jednak po raz drugi - gra na emocjach, uderzanie w ranę Polaków, w to co boli i to co chcą usłyszeć, tym bardziej w okresie gdzie bunt w stosunku do klasy politycznej jest tak bardzo wysoki. Janusz Palikot, po części Andrzej Lepper... oni także jechali na podobnym "temacie". Adolf Hitler łącząc wybitne zdolności oratorskie, celując w ranę niemiecką po przegranej wojnie oraz po Traktacie Wersalskim, dzięki temu właśnie doszedł demokratycznie do władzy!
Pamiętajmy także, że wiec polityczny trwający godzinę czy dwie nie jest np. kongresem partii, gdzie odbywają się panele dyskusyjne na konkretne tematy, wiec polega on głównie na mobilizacji danego środowiska oraz na różnego rodzaju zapowiedziach.

To, że działaczom PO oraz PSL udało się wmówić Polakom, że nic się nie da naprawić, to jest sprawa przykra i druzgocąca. Polacy żyją w kraju, w którym nie wierzą na jakąkolwiek poprawę fatalnej sytuacji praktycznie pod każdym względem, a obecni rządzący wmawiają, że nic się nie da lepiej zrobić bądź, że żyje się w Polsce dobrze, mimo fakty i stanowisko obywateli jest takie że dla większości Polaków żyje się fatalnie i bez perspektyw. Już 8 lat obecna władza jest "przy korycie", lata te spowodowały, że młode pokolenia Polaków nie zdają sobie sprawy (mimo że narzekają) jak bardzo jest źle i może być lepiej, bowiem praktycznie nie pamiętają będąc dorosłymi obywatelami żeby było lepiej, nie kojarzą innej władzy, w związku z tym nie wierzą, że dobra zmiana jest możliwa, jeśli się tylko będzie chcieć i postawi odpowiedzialnych ludzi nie bojących się odważnych zadań. Co gorsza udało się wmówić, że ci, którzy chcą zmian - ci właśnie są skazani na wszelkiego rodzaju łatę oszołomów, flustratów i tych, którzy są "inni" od reszty. Uważam że trzeba o tym Polakom przypominać na każdym kroku, że DAMY RADĘ, że jest szansa na zmianę! Poprzez: mądre wydawanie środków publicznych, że to Polacy staną się wreszcie gospodarzami w swoim własnym kraju oraz to, że w najwyższych władzach państwowych będą ludzie, którzy nie będą się bali bronić zwykłych obywateli walcząc z lobby i korupcją...O tym trzeba Polakom przypominać, mobilizować w wierze, o tym właśnie mówiła pani Beata Szydło podczas wizyty w Kielcach.

To, że niemal wszystkie media są przeciwko Prawie i Sprawiedliwości to fakt niezaprzeczalny i nie dzieje tak się od dziś. Jest to jedna z nielicznych cech, które łączą media w Polsce. Efekty są takie, że był już mord polityczny wykonany przez R.Cybę ( były członek PO) na działaczach PiS, a wszystko co złe w Polsce to także wina PiS pomimo że od 8 lat nie dzierży władzy w żadnym stopniu.
Co nie zrobi środowisko PiS to wszystko zawsze będzie złe, tak jak referendum w czasie wyborów parlamentarnych jest oczywiście kampanią wyborczą PiS-u...Gdyby jednak było zarządzone przez prezydenta Dudę w innym terminie to był by zarzut wydawania pieniędzy w błoto do swoich politycznych celów?
Andrzej Duda po miesiącu urzędowania już nie dotrzymał obietnic wyborczych albo się wycofuje? Ludzie- poziom absurdu sięga niebotycznych rozmiarów, a może to kabaret?...
Szkoda, że niektórzy odbierają go poważnie...
Ja sam nikomu nie narzucam swoich poglądów. Poglądy można mieć lewicowe i tym samym pozostać w opozycji do PiS, można mieć i prawicowe, nie zgadzając się z PiS w niektórych sprawach. To każdej osoby kwestia indywidualna za kim głosuje i jakie ma zapatrywania światopoglądowe. Zachowajcie jednak zdrowy rozsądek,  albowiem PiS nie jest źródłem wszelkiego zła, Nie dajmy się nabierać przez szklane pudło, czy inne media. Powiem wam, że np. Mariusz Walter- właściciel TVN to komunista, który odpowiadał w komunistycznym państwie za propagandę zomowską. Taki oto człowiek ma swoja telewizję?... Obejrzyjcie "fakty" w TVN-ie i sami oceńcie czy podawane są one niezależnie i jakie towarzyszą komentarze do wydarzeń politycznych w kraju. Telewizja TVN  (choć nie tylko ta) przedstawia i narzuca ludziom z góry negatywne zdanie o pewnych środowiskach. Wiadomości podawane do opinii publicznej w wolnym, demokratycznym kraju powinny być podawane niezależnie, tak aby każdy obywatel miał sam prawo do swoich własnych przemyśleń i poglądów. Taka istota demokracji. Jest niestety inaczej- media, lobby, najsilniejsze grupy nacisku - oni wszyscy są przeciwko PiS. O czym to świadczy, że akurat te grupy są przeciwko PiS - na to pytanie odpowiedzcie już sami niezależnie od tego, czy jesteście oponentami tego ugrupowania, czy entuzjastami bądź wyborcami.

Pozdrawiam wszystkich chrześcijan i patriotów.
                                                   
Porównanie meteriałów o Premier Kopacz i Prezydencie Dudzie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza